O nás

Výrobce, projektant a dodavatel předizolovaného potrubí již více než 30 let

Fintherm a.s. je největším výrobcem a dodavatelem předizolovaných potrubních systémů v České republice a současně je významným dodavatelem pro řadu zahraničních trhů. Během své více než třicetileté historie společnost vyrobila předizolované potrubí a tvarovky o celkové délce přes 7000 km.

Historie společnosti započala jejím založením v říjnu 1993, hlavními akcionáři se staly Pražská teplárenská a.s., KWH Tech. Ltd., Finnish Fund for Industrial Co-operation a IVO Power Engineering.

V počátcích své existence se firma zabývala pouze prodejem předizolovaného potrubí vyráběného ve Finsku. Následně došlo k zahájení stavby nového výrobního závodu v Praze, který byl uveden do provozu koncem roku 1994. Firma postupně získávala své pozice na domácím trhu i v zahraničí (např. Anglie, Německo, Polsko, Rakousko, Belgie, Slovensko, Srbsko, Bulharsko a další).

Roku 2014 se společnost Fintherm stává součástí nadnárodní skupiny Uponor Corporation a na trhu působí s obchodním názvem Uponor Infra Fintherm a.s.

29. dubna 2019 mění svého vlastníka a stává se součástí skupiny EP Industries. Současně se také vrací ke svému původnímu obchodnímu názvu FINTHERM a.s.

Politika IMS
O společnosti O společnosti O společnosti